,,Lupii” au reușit să întrerupă lunga serie de înfrângeri, cu o victorie dramatică, obținută în ultima secundă a prelungirilor, în fața echipei Ujpesti TE Budapesta. Meciul a început, practic, cu 2-0 în favoarea oaspeților, care au speculat prompt două gafe ale brașovenilor. Dar, Tivadar Petres a redus din handicap și prima treime s-a încheiat cu 1-2. A doua parte a meciului a fost în totalitate a brașovenilor, care au dominat, au ratat, dar au și fructificat două superiorități numerice, prin Zsolt Molnár și Ottó Biró. A venit și repriza a treia și, pe fondul ratărilor imense ale “lupilor”, UTE a întors rezultatul și scorul a devenit 4-3. Se părea că zarurile au fost aruncate, dar, cu 12 secunde înainte de final, Árpád Mihály a egalat și a trimis meciul în prelungiri. Și ca finalul să fie de neuitat, Csaba Nagy a marcat golul victoriei cu o secundă înainte de final.

,,De ieri, am aplicat o nouă abordare tactică și mă bucur că i se potrivește atât de bine echipei. Astfel, noua tactică, combinată cu încredere și munca de echipă, au fost factorii determinanți pentru victoria din această seară. Felicitări portarului nostru, Béres Szilárd, este prima lui victorie în Liga MOL”, a declarat Otto Keresztes, antrenorul principal al echipei Corona Brașov.