,,Lupii’’, două victorii cu Galați

0 262

Corona Wolves Brașov a câștigat două meciuri contra celor de la CSM Galați, în cadrul Campionatului Naţional de Hochei, ambele disputate la Brașov.

În prima partidă, scorul a fost 6-3. Brașovenii au condus cu dubla lui Radim Valchar, dar s-au văzut egalați după doua goluri ale oaspeților, în mai puțin de un minut. „Lupii” au revenit la conducere prin reușitele lui Hunt și Zagidullin, iar în repriza a treia Molnar și Griga au închis tabela la 6-3. Zagidullin a ratat un șut de penalitate, în minutul 57. În al doilea meci, Corona Wolves Brașov a obținut un succes și mai clar, 6-1. Elevii lui Dave MAcQueen au evoluat la un nivel bun din punct de vedere ofensiv, în ciuda eliminării la jumătatea partidei a lui Nick Huard.  Matyas Kovacs a reușit o dublă pentru brașoveni care au mai punctat prin Roberto Gliga,  Konstantin Chernyuk,  Zoltan Molnar și Patrick Machala.  „Lupii” acumulează 19 puncte in clasamentul intrecerii interne și se pregătesc de un alt meci important,  sâmbătă în Harghita, contra celor de la Sport Club Miercurea Ciuc.