,,Lupii” au pierdut la loviturile de departajare

0 179

Într-un meci din cadrul fazei Masterround a Erste Liga la hochei, Corona Brașov a evoluat pe gheața valoroasei echipe maghiare Ferencvaros, care este lidera grupei. La capătul a trei reprize disputate, cele două combatante au încheiat la egalitate, 2-2, golurile ,,lupilor”fiind înscrise de Carlson și Franko. A urmat repriza de prelungiri, în care nu s-a marcat, după care loviturile de departajare, care au dat câștig de cauză gazdelor.

În clasamentul grupei, Corona Brașov ocupă locul 3, cu 7 puncte. Echipa Brașovului își încheie evoluțiile în Ungaria duminică, atunci când va juca la Debrecen, cu DEAC.

De remarcat evoluția slabă a echipei SC Miercurea Ciuc, care, după ce a dominat clar sezonul regulat al Erste Liga, în faza Masterround face o figură jalnică, fiind ultima în clasament, cu cinci înfrângeri, din tot atâtea posibile!