,,Lupii” au încheiat turneul de verificare din Austria cu o înfrângere, după...

,,Lupii” au încheiat turneul de verificare din Austria cu o înfrângere, după prelungiri

0 259

În ultima partidă a turneului Gosser Cup, din Austria, ,,lupii” au înregistrat o înfrângere, însă numai după prelungiri : Corona Brasov Wolves – HK SZ Olimpija 6-7 OT (4-2, 2-3, 0-1, 0-1)
Pentru Corona Brasov au inscris Carlson (sec 24″), Tendler (min: 10’00”, 16’25”, 16’42”), Gliga (min: 29’08”), Peter Balazs (min: 38’02”).
Portari : Patrik Polc până în minutul 30′, urmat de Toke Zoltan, până la finalul meciului. Jucatorul meciului a fost Jereme Tendler, care a marcat trei goluri pentru Corona Brașov.
Vă reamintim că în precedentele două partide din Austria, echipa Brașovului s-a impus : 3-1 cu Seewen (Elveția) și 8-0, cu KSV Eishockey (Austria).