Dacă în Liga Mol face figuraţie, în campionatul României, Corona Braşov a urcat pe locul trei în clasamentul sezonului regulat, fiind în cărţi pentru faza play-off, acolo unde se va decide campioana. Vineri şi sâmbătă, echipa braşoveană a jucat pe gheaţa proprie ,cu Progym Gheorghieni. În primul meci, foarte dinamic şi spectaculos, Corona Braşov Wolves a câştigat cu 5-3, iar în a doua partidă, disputată astăzi, echipa braşovană a învins mai clar, cu 5-2 (2-1, 1-0, 2-1). Partida a păstrat acelaşi ritm ca în ajun, cu faze rapide, care s-au succedat de la o poartă la alta. Echipa braşoveană a fost condusă cu 1-0, dar a întors scorul, până la prima pauză, prin reuşitele lui Tivadar Petres şi Matyas Biro, ultimul în inferioritate numerică. În repriza a doua, Corona Braşov Wolves a puctat prin Attila Imecs, ducând scorul la 3-1. Repriza a treia a fost una de referinţă, pentru că în ultimele două minute, echipa braşoveană a marcat de două oriîn poarta goală, prin Molnar Zsolt şi Tivadar Petres, după ce Progym retrăsese portatul! Scor final 5-2 pentru Corona Braşov Wolves, care a urcat pe locul 3 în ierarhia sezonului regulat, cu 35 de puncte, profitând şi de faptul că echipa bucureşteană a fost întrecută de Dunărea Galaţi, în două partide disputate la Cârţa. Următoarele două meciuri ale ,,lupilor” vor fi tocmai împotriva Stelei, la sfârşitul săptămânii viitoare, la Braşov.