La revedere Europa !!

0 146

Steaua Bucuresti echipa pregatita de Marius Lacatus, a remizat pe teren propriu scor 1-1 (1-0), in meciul contra cehilor de la Slavia Praga, ratand astfel si ultima sansa de a se califica in primavara europeana.
Chiar daca „ros-albastrii” au inceput partida in forta, moment in care a venit si golul marcat de Vali Badea din minutul 12, elevii „Fiarei” nu au reusit sa tina cadenta toate cele 90 de minute. Astfel in loc sa fie 2-0 la ratarea lui Croitoru, iata ca a venit fatidicul minut 78, atunci cand Slavia Praga, a inscris golul care a scos Steaua din Europa.
Asadar la revedere Europa, la revedere UEFA Champions League si poate ne vedem la anul.
STEAUA: Zapata, Emeghara, Goian, Rada, Nesu, Croitoru, Lovin, Ov. Petre, Neaga, Dica, Badea
SLAVIA: Vaniak, Tavares, Brabec, Hubacek, Svec, Gaucho, Senkerik, Pudil, Suchy, Krajkic, Volesak