La prima infrangere in acest campionat

0 213

Formatia FC Vaslui a pierdut cu scorul de 2-1 (2-1), sambata in deplasare, meciul din etapa a VII-a a Ligii I, in compania gruparii Poli Stiinta Timisoara. Aceasta a fost prima infrangere din actuala editie de campionat pentru moldoveni.
Golurile au fost inscrise de Rusici in min. 22 si 36 pentru Poli Stiinta si Ljubinkovici in min. 28 pentru FC Vaslui.

Poli Timisoara a deschis scorul in minutul 22, cand Torje a trimis mingea in bara, balonul a revenit la Dejan Rusici, iar acesta a marcat.
In minutul 28, FC Vaslui a egalat prin Ljubinkovici, din penalti. Centralul Sorin Corpodean a acordat penalti dupa ce Marius Matei a fost faultat in careu.
Gazdele au inscris din nou, in minutul 36, cand la un corner executat de Karamyan de pe partea dreapta, Haisan a iesit gresit si Rusici a reluat cu capul in poarta goala.