Kuznetova a fost eliminata de Ivanovic

0 165

Tenismena sarba Ana Ivanovic, ocupanta locului 4 ATP, a reusit sa treaca in trei seturi cu scorul de 6-1, 4-6, 7-5 de rusoaica Svetlana Kuznetova, ocupanta locul 2 ATP, privocand, astfel, prima surpriza a Masters-ului feminin de la Madrid.
Ivanovic, care a implinit chiar in ziua meciului 20 de ani, si-a depasit adversara dupa un meci maraton incheiat dupa miezul nop?ii.
Sarboaica a inceput in forta si a condus cu 6-1, 3-0 insa Kuznetova a revenit in joc, a castigat sase din urmatoarele sapte game-uri si si-a adjudecat setul doi cu 6-4.
In setul decisiv, Ivanovic a condus din nou cu 3-0 si a fost egalat, insa tanara jucatoare din Serbia nu a mai cedat psihic si s-a impus in cele din urma cu 7-5 dupa ce a revenit in game-ul 11, pe serviciul sau, de la 0-40 si a facut 6-5 dupa foarte multe egalitati si avantaje, iar apoi a finalizat disputa cu un break alb.