INCREDIBIL: Manchester United-Manchester City 1-6

0 125

Manchester United formatia care a trecut de Otelul Galati, pe National Arena in UEFA Champions League, a fost spulberata de data aceasta pe teren propriu de rivalii de la City care au administrat „diavolilor” nici mai mult nici mai putin decat sase goluri, scorul fiind 6-1.

In prima repriza s-a marcat un singur gol, chiar la jumatatea acesteia, autor fiind italianul Mario Balotelli, atacantul lui Manchester City care acum doua zile si-a dat foc la casa. Dupa ce Manchester United a ramas in inferioritate numerica, in minutul 47, golurile au inceput sa pice unul dupa altul in poarta lui De Gea. Balotelli a realizat dubla in minutul 60, iar noua minute mai tarziu Kun Aguero a facut 3-0. Fletcher a redus din diferenta in minutul 81, cu o executie superba, dar finalul a fost tot al „cetatenilor”, acestia reusind sa mai puncteze de trei ori in ultimele minute prin Edin Dzeko (2) si David Silva.

Manchester City, ocupanta primului loc in Premier League, s-a distanta acum la cinci puncte de Manchester United, echipa de pe locul al doilea.