Inca un semiesec pentru Steaua Bucuresti

0 226

Steaua Bucuresti echipa pregatita de tehnicianul Gheorghe Hagi, a remizat, luni, scor 1-1, in meciul amical disputat in companiei formatiei elene AEK Atena. Partida s-a jucat la Mierlo, acolo unde stelistii isi efectueaza stagiul de pregatire din Olanda. Acesta a fost cel de-al treilea joc al echipei lui Gheorghe Hagi.
AEK Atena a deschis scorul in minutul 11 prin Rivaldo, in timp ce pentru Steaua a marcat Gurita, in minutul 90+2.
Cei care au deschis scorul au fost grecii, in minutul 11, prin brazilianul Rivaldo.

Antrenorul Gheorghe Hagi a trimis in teren urmatorii jucatori: Cernea – Golanski, Baciu, Goian, Emeghara – Croitoru, Radoi, Bicfalvi, Nicolita – Dica, Neaga.
Pe parcursul meciului au mai evoluat Emeghara, Nesu, Golanski, P. Marin, Croitoru, Badoi, G. Coman, Baciu, Gurita si Iacob.