Încă o victorie la scor pentru handbalistele Coronei Brașov

0 201

Echipa de handbal Corona a câștigat la scor și cel de-al doilea meci jucat în turneul de sală de la Brăila. Echipa antrenată de Simona Gogîrlă, Vasile Curițeanu și Gică Anton, a trecut cu scorul de 33-20, la pauză 16-6, de CSM Roman.

Partida a fost la discreția brașovencelor din primul până în ultimul minut, ceea ce a mulțumit-o pe antrenoarea Coronei, Simona Gogîrlă. „Trebuie să recunosc, în acest meci fetele au intrat mai bine în joc iar asta s-a văzut și pe tabelă. Eu le cer mereu să trateze cu maximă seriozitate orice joc, indiferent de adversar și să urmeze întocmai ce le cerem noi de pe mergine.Le felicit și ne bucurăm toți că astăzi s-a întâmplat acest lucru”, a spus antrenorea.

Pentru Corona au marcat: Gogîrlă 10, Smbatian 4, Păcurariu 3, Bujor 2, Berbece 3, Munteanu 3, Bărăbaș 2, Bitay 1, Soreanu 1, Lăcătuș 1, Olaru 1, Terzic 1.

Sâmbătă, de la ora 16.20, Corona va juca în compania echipei Dunărea Brăila iar duminică, de la ora 12.40 cu CSU Bacău.