În turneul preolimpic de hochei, România s-a comportat onorabil în primele două...

În turneul preolimpic de hochei, România s-a comportat onorabil în primele două partide

0 184

România a pierdut la mare luptă meciul cu Ungaria, din turneul preolimpic de hochei, care se dispută la Nottongham, în Marea Britanie. Echipa noastră a fost învinsă după prelungiri, cu 3-2, după ce la finalul celor trei reprize de câte 20 de minute, scorul era egal, 2-2, primul gol al meciului fiind înscris de brașoveanul Daniel Trancă. În prima zi a competiției, echipa noastră a pierdut, de asemenea, la limită, însă după trei reprize, cu gazda competiției, Anglia. De remarcat că atât Anglia, cât și Ungaria, au făcut parte din prima grupă valorică a hocheiului mondial, astfel încât, în ciuda înfrângerilor, comportarea echipei noastre în fața acestor două echipe, poate fi socotită drept onorabilă. Duminică, în ultima zi a turneului preolimpic de la Nottingham, România va înfrunta Estonia.