În grupa României – Austria a întors scorul cu Irlanda de Nord

În grupa României – Austria a întors scorul cu Irlanda de Nord

0 18

Austria a învins, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-0), reprezentativa Irlandei de Nord, în etapa a V-a a Grupei 1 a Diviziei B a Ligii Naţiunilor (oaspeții au deschis scorul în minutul 75). Tot duminică, Olanda, Belgia și Italia au obținut victorii în Divizia A.

  • Divizia B, Grupa 1
    Austria vs Irlanda de Nord 2-1Au marcat: Schaub ’81, Grbic ’87 / Magennis ’75
    România vs Norvegia (anulat)
    Clasament:*fără rezultatul meciului România vs Norvegia care va fi stabilit de UEFA

1. Austria (8-5) 12
2. Norvegia (11-3) 9
3. România (4-8) 4
4. Irlanda de Nord (3-10) 1

Rezultatele înregistrate duminică:

Divizia A

Grupa 1
​Olanda vs Bosnia-Herțegovina 3-1
Au marcat: Wijnaldum ‘6 şi ’14, Depay ’55 / Prevljak ’63.
Italia vs Polonia 2-0Au marcat: Jorginho ’27 (penalti), Berardi ’84
Clasament:
1. Italia (5-2 golaveraj) 9 puncte2. Olanda (5-3) 8
3. Polonia (5-4) 74. Bosnia-Herţegovina (3-9) 2

Grupa 2
Danemarca vs Islanda 2-1Au marcat: Eriksen ’12, ’90+1 (ambele din penalti) / Kjartansson ’85
Belgia vs Anglia 2-0Au marcat: Tielemans ’10, Mertens ’24
Clasament:
1. Belgia (12-4) 122. Danemarca (6-3) 103. Anglia (3-4) 74. Islanda (3-13) 0

Divizia B

Grupa 2
Slovacia vs Scoţia 1-0A marcat: Gregus ’32.
Cehia vs Israel 1-0A marcat: Darida ‘7
Clasament:
1. Scoţia (5-3) 102. Cehia (7-5) 93. Isarel (6-7) 54. Slovacia (5-8) 4

Grupa 3
Turcia vs Rusia 3-2Au marcat: Karaman ’26, Under ’32, Tosun ’52 / Cheryshev ’11, Kuzyayev ’57.Ungaria vs Serbia 1-1Au marcat: Kalmar ’39 / Radonjic ’17
Clasament:
1. Rusia (9-7) 82. Ungaria (5-4) 83. Turcia (6-6) 64. Serbia (4-7) 3

Grupa 4
Ţara Galilor vs Irlanda 1-0A marcat: Brooks ’67.
Bulgaria vs Finlanda 1-2Au marcat: Iliev ’68 (penalti) / Pukki ‘7, Lod ’45+1
Clasament:
1. Ţara Galilor (4-0) 132. Finlanda (6-2) 12.3. Irlanda (1-4) 24. Bulgaria (2-7) 1

Divizia C

Grupa 1
Macedonia de Nord vs Estonia 2-1Au marcat: Trickovski ’29, Stojanovski ’68 / Sappinen ’52.
Georgia vs Armenia 1-2Au marcat: Vako ’65 (penalti) / Gazarian ’33, Adamian ’86
Clasament:
1. Macedonia de Nord (9-7) 92. Armenia (8-6) 83. Georgia (6-6) 64. Estonia (5-9) 2

Grupa 3
Moldova vs Grecia 0-2 Au marcat: Fortounis ’32, Bakasetas ’41
Slovenia vs Kosovo 2-1Au marcat: Kurtic ’63, Ilicic ’90+3 (penalti) / Muriqi ’58
Clasament:
1. Slovenia (8-1) 132. Grecia (6-1) 113. Kosovo (3-6) 24. Moldova (1-10) 1

Grupa 4
Belarus vs Lituania 2-0Au marcat: Yablonski ‘5, Ebong ’20.
Albania vs Kazakhstan 3-1Au marcat: Cikalleshi ’16, Ismajli ’23, Manaj ’63 (penalti) / Kuat ’25.
Clasament:
1. Belarus (8-5) 102. Albania (5-2) 83. Lituania (3-6) 54. Kazakhstan (4-7) 4.

COMENTARII

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.