Ialomitenii termina turul pe podium

0 341

Unirea Urziceni formatia pregatita de tehnicianul Dan Petrescu, incheie anul 2007 pe podium, dupa ce a castigat, cu scorul de 2-0, in deplasarea de la U Cluj, echipa care a avut mari indisponibilitati in lot.
Pe un teren aproape impracticabil, scorul a fost deschis dupa 12 minute de joc, dupa o centrare venita de la Bogdan Mara, fructificata de Bilasco, demarcat excelent in suprafata de pedeapsa.
Briliantul „sepcilor rosii”, Dorin Goga, putea restabili egalitatea cu un sfert de ora inainte de incheierea primei reprize, insa veteranul Bogdan Stelea a aparatexcelent o lovitura libera executata de decarul studentilor.
Partida a fost inchisa in minutul 39, de fostul dinamovist Galamaz, care l-a invins pe Szolomajer cu o lovitura de cap din centrarea lui Apostol, iar Unirea Urziceni incheie cel mai bun an din istorie pe locul trei in Liga I, cu 38 de puncte, in timp ce Universitatea Cluj ramane lanterna Ligii I, cu doar 11 puncte.