Hochei : ,,Lupii”, eșec neașteptat în Ungaria

0 242

În primul meci al noului turneu din Ungaria, contând pentru Erste Liga la hochei, Corona Brașov a capotat în fața codașei clasamentului, DAB! Scor 5-4 (0-1, 3-2, 1-1, 1-0). Echipa Brașovului a condus cu 2-0, dar gazdele au revenit suprinzător, cu 3 goluri la rând, astfel încât au întors scorul. Mai mult, echipa brașoveană a patinat apoi din greu după egalare, pentru că DAB preluase conducerea, cu 4-3. În ultimele secunde ale reprizei de prelungiri, gazdele au marcat golul victoriei, însă Corona se poate socoti mulțumită pentru că s-a ales cu un punct și a evitat înfângerea la capătul celor trei reprize. De menționat că toate cele 4 goluri ale echipei Brașovului au fost înscrise de fundași : Finucci (2), Borisenko și Carlson (foto)

Pentru Corona urmează vineri, 8 ianuarie, un meci mult mai greu, cu UTE.