Hochei : Corona Brașov a fost egalată în semifinala Campionatului Național

0 214

Pe Patinoarul Olimpic Brașov s-a disputat al doilea meci al semifinalei Campionatului Național de hochei, adversare fiind Corona Brașov și SC Miercurea Ciuc. Meciul a fost spectaculos, echilibrat, s-a jucat în ritm intens, în mare viteză și cu faze la ambele porți.  Echilibrul a fost reflectat și de scorurile înregistrate în cele trei reprize, toate terminându-se la egalitate, 1-1. Au urmat prelungirile, o repriză de 10 minute, în care ciucanii au reușit să înscrie. Asta, după ce canadianul Lee a comis o imprudență care s-a dovedit a fi decisivă, fiind eliminat 2 minute. În superioritate numerică, SC Miercurea Ciuc a marcat și a egalat scorul la general, 1-1. Golurile echipei brașovene au fost marcate de Trancă (min. 13,08), Carlson (min. 26,36) și Borysenko (min. 56,31).

Următoarele două partide ale semifinalei se vor juca la Miercurea Ciuc, joi și vineri. Semifinala va fi adjudecată de echipa care își va trece în cont prima 3 victorii.

În cealaltă semifinală, CSM Galați conduce cu 2-0, în fața ACSH Gheorghieni