Hagi termina turul cu o victorie

0 226

Galatasaray Istanbul echipa antrenata de tehnicianul roman Gheorghe Hagi, a incheiat turul cu o victorie, dupa ce a invins, in deplasare, cu 1-0, pe Konyaspor.
Golul victoriei lui Galatasaray a fost marcat, in minutul 81, de Anil Dilaver, un jucator de 20 de ani. Cele doua echipe au terminat meciul cu cate un jucator mai putin pe teren, Kere, de la gazde, si Cana, de la oaspeti, fiind eliminati in prelungiri.

In urma acestei victorii, echipa pregatita de Gheorghe Hagi a acumulat 23 de puncte si a urcat in clasament pe locul al noualea.
Returul in Turcia va incepe pe 23 ianuarie, Galatasaray urmand sa intalneasca, acasa, pe Sivasspor.