Gloria Bistrita merge mai departe

0 251

Un meci in care Gloria Bistrita pur si simplu sa chinuit in repriza a 2-a, dar cum rezultatul conteaza, s-a calificat in turul II al Cupei UEFA-Intertoto. Meciul disputat la Podgorica, din care a cam lipsit fotbalul, nu a avut prea multe virtuti spectaculare in afara catorva faze din prima repriza, ?dar s-a terminat la egalitate, 1-1 (1-1), formatia muntenegreana FK Grbalj, ramanad acasa.

Dupa cum cunoasteti Gloria invinsese cu o saptamana inainte, in prima mansa, pe teren propriu, cu scorul de 2-1.
La Podgorica, elevii lui Ioan Ovidiu Sabau au deschis scorul prin Cristian Coroian, in min. 42, gazdele egaland imediat, prin Milos Djalac (44).

Pe final, Gloria dupa o bara, a stat in aparare si portarul Tatarusanu a avut cateva interventii salutare.
Gloria, departe de ce stiam despre aceasta echipa, ?a evoluat in formula: Tatarusanu – M. Rus, O. Abrudan, D. Toma, Sepsi – I. Dumitra, Ad. Nalati, Coroian, R. Dobre – Zaharia (Bad, 90), Tilinca (R. Damian, 82).
In turul II al competitiei, Gloria va intalni, echipa israeliana Maccabi Haifa. Fara efortul pe care Sabau va trebui sa il faca ca sa readuca echipa la forma cunoscuta, Gloria are toate sansele sa paraseasca foarte rapid competitia.