Gigi Becali l-a dat afara si pe Edi Iordanescu

0 239

Gigi Becali finantatorul formatiei Steaua Bucuresti, nu se dezminte si face ce stie mai bine, adica da afara antrenori.
Edi Iordanescu cel care a asigurat interimatul dupa plecarea lui Ilie Dumitrescu, a fost dat afara duminica, imediat dupa meciul de la Galati, partida pierduta de „ros-albastrii”.
Edi Iordanescu a reusit sa reziste pe banca Stelei doar sase zile timp in care echipa a disputat doua meciuri.
Gigi Becali a plecat furios de la Galati, cu zece minute inainte de finalul meciului, si a anuntat ca renunta la Edi Iordanescu.
„Am venit la fotbal, nu la circ. Trebuie sa pun antrenor neaparat, nu se poate! E posibil sa pun antrenor pana la meciul cu Napoli! Imi pare rau ca nu i-am dat garantiile lui Piturca, acum aveam 7-8 puncte avans!”, a spus Becali.
De asemenea, Becali a anuntat masuri dure impotria jucatorilor. „O sa le dau bani la jucatori ca la circ”, a anuntat Becali.
Steaua a pierdut meciul cu Otelul Galati din etapa a 9-a, scor 0-1, dupa golul lui Sarghi din prima repriza.