Gaz Metan a invins pe CFR Cluj

0 177

Formatia Gaz Metan Medias a reusit sa treaca vineri, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (1-2), de gruparea CFR Cluj, intr-un meci din etapa a XXXIII-a, penultima a Ligii I.
Golurile echipei din Medias au fost marcate de Eric min. 30 si 75 si Parvulescu min. 60. Pentru CFR Cluj au reusit sa marcheze Rada mi. 29 si Hora min. 36.

Rada a deschis scorul pentru CFR Cluj, in minutul 29, dintr-o lovitura libera de la 20 de metri.

Gaz Metan Medias a egalat dupa doar un minut, prin Eric, care dupa o actiune individuala l-a lobat pe portarul Minca din 15 metri.

Oaspetii au trecut din nou in avantaj pe tabela de marcaj, in minutul 36, datorita unui gol inscris de Hora cu un sut din careu, dupa o centrare de pe partea stanga a lui Nicoara.

Pârvulescu a restabilit egalitatea in minutul 60, cu un sut in diagonala, iar Eric a inscris golul victoriei gazdelor, in minutul 75, dupa un un-doi nu Bawab.