Fotbalul mic a revenit pe teren, cu meciurile din sferturile de finală...

Fotbalul mic a revenit pe teren, cu meciurile din sferturile de finală ale Cupei României, la nivelul județului Brașov

0 174

După pauza de iarnă, fotbalul la nivelul Ligii a patra Brașov a revenit pe gazon, odată cu disputarea partidelor  din sferturile de finală ale fazei judeţene a Cupei României.

Rezultatele : Olimpic Zărneşti – Colţea 1920 Braşov 3-1, Cetatea Homorod – ACS Prejmer 1-2, Precizia Săcele – Steagul Roşu Braşov 4-0 şi Ciucaş Tărlungeni – Cetăţenii Ghimbav 2-1, după prelungiri.
Sâmbăta viitoare (23 martie), se va relua şi campionatul Ligii a 4-a, cu meciurile primei etape din retur :

Ciucaș Tărlungeni – Colțea Brașov, Inter Cristian – Carpați Berivoi, Aripile Brașov – Chimia Or. Victoria, Prietenii Rupea – ACS Prejmer, Olimpic Voila – Steagu Roșu Brașov, ACSM Codlea – Cetatea Homorod, Precizia Săcele – Olimpic Zărnești. Clasamentul, înaintea debutului returului : 1. Zărnești 36 p, 2. Precizia Săcele 27, 3. Steagu Roșu Brașov 25, 4. Inter Cristian 24, 5. ACS Prejmer 22, 6. Cetatea Homorod 22, 7. Ciucaș Tărlungeni 21…