Fotbal Sezonul 2015-2016, s-a tras la sorţi a programul turului

Fotbal Sezonul 2015-2016, s-a tras la sorţi a programul turului

0 474

Fotbalul, ramane in continuare cu multe sperante si multe asteptari nemimplinite cel mai iubit sport. La sediul LPF a avut loc tragerea la sorţi a programului pentru noul sezon din Liga I. Sezonul 2015-2016 va avea la start 14 echipe şi va fi primul care se va disputa în format play-off/play-out.
Prima etapă se va disputa pe 11 iulie. ACS Poli Timişoara şi FC Voluntari sînt cele două nou-promovate, în timp ce Petrolul şi CFR Cluj vor pleca cu o penalizare de şase puncte, din cauza neîndeplinirii criteriilor financiare din dosarul de licenţiere.

Etapa 1 (11 iulie)

ASA Tg. Mureş – Dinamo
Astra – Chiajna
CSU Craiova – FC Botoşani
Viitorul – CFR Cluj
ACS Poli Timişoara – Pandurii
Steaua – Petrolul
FC Voluntari – CSMS Iaşi

Etapa 2 (18 iulie)

Chiajna – CSMS Iaşi
Petrolul – FC Voluntari
Pandurii – Steaua
CFR Cluj – ACS Poli
FC Botoşani – Viitorul
Dinamo – CSU Craiova
Astra – ASA Tg. Mureş

Etapa 3 (25 iulie)
ASA Tg. Mureş – Chiajna
CSU Craiova – Astra Giurgiu
Viitorul – Dinamo
ACS Poli – FC Botoşani
Steaua – CFR Cluj
FC Voluntari – Pandurii
CSMS Iaşi – Petrolul

Etapa 4 (1 august)
Concordia Chiajna – Petrolul
Pandurii – CSMS Iaşi
CFR Cluj – FC Voluntari
FC Botoşani – Steaua
Dinamo – ACS Poli
Astra – Viitorul
ASA Tg. Mureş – CSU Craiova

Etapa 5 (8 august)
CSU Craiova – Chiajna
Viitorul – ASA Tg. Mureş
ACS Poli – Astra
Steaua – Dinamo
FC Voluntari – FC Botoşani
CSMS Iaşi – CFR Cluj
Petrolul – Pandurii

Etapa 6 (12 august)
Chiajna – Pandurii
CFR Cluj – Petrolul
FC Botoşani – CSMS Iaşi
Dinamo – FC Voluntari
Astra – Steaua
ASA Tg. Mureş – ACS Poli
CSU Craiova – Viitorul

Etapa 7 (15 august)
Viitorul – Concordia Chiajna
ACS Poli – CSU Craiova
Steaua – ASA Tg. Mureş
FC Voluntari – Astra
CSMS Iaşi – Dinamo
Petrolul – FC Botoşani
Pandurii – CFR Cluj
lpf 1
Etapa 8 (22 august)
Chiajna – CFR Cluj
FC Botoşani – Pandurii
Dinamo – Petrolul
Astra Giurgiu – CSMS Iaşi
ASA Tg. Mureş – FC Voluntari
CSU Craiova – Steaua
Viitorul – ACS Poli

Etapa 9 (29 august)
ACS Poli Timişoara – Chiajna
Steaua – Viitorul
FC Voluntari – CSU Craiova
CSMS Iaşi – ASA Tg. Mureş
Petrolul – Astra Giurgiu
Pandurii – Dinamo
CFR Cluj – FC Botoşani

Etapa 10 (12 septembrie)
Chiajna – FC Botoşani
Dinamo Bucureşti – CFR Cluj
Astra – Pandurii
ASA Tg. Mureş – Petrolul
CS U Craiova – CSMS Iaşi
Viitorul – FC Voluntari
ACS Poli – Steaua

Etapa 11 (19 septembrie)
Steaua – Chiajna
FC Voluntari – ACS Poli
CSMS Iaşi – Viitorul
Petrolul – CS U Craiova
Pandurii – ASA Tg. Mureş
CFR Cluj – Astra
FC Botoşani – Dinamo

Etapa 12 (26 septembrie)
Chiajna – Dinamo
Astra – FC Botoşani
ASA Tg. Mureş – CFR Cluj
CS U Craiova – Pandurii
Viitorul – Petrolul
ACS Poli – CSMS Iaşi
Steaua – FC Voluntari

Etapa 13 (3 octombrie)
FC Voluntari – Chiajna
CSMS Iaşi – Steaua
Petrolul – ACS Poli
Pandurii – Viitorul
CFR Cluj – CS U Craiova
FC Botoşani – ASA Tg. Mureş
Dinamo – Astra

COMENTARII

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.