Fotbal, Liga a treia : ACS SR Brașov n-a pierdut dar nici...

Fotbal, Liga a treia : ACS SR Brașov n-a pierdut dar nici n-a marcat

0 266

ACS SR Brașov a terminat la egalitate meciul disputat sâmbătă, pe teren propriu, cu CSM Alexandria, scor 0-0. Brașovenii au avut două ocazii mari în prima repriză prin Horia Popa și Rența. în timp ce repriza a doua a fost controlată de echipe teleormăneană, care a ratat două bune situații, prin Câmpanu și Terci. Din minutul 83, oaspeții au jucat în inferioritate numerică, Desculțu fiind eliminat pentru două cartonașe galbene.

Este al doilea rezultat de 0-0 consecutiv al echipei brașovene, după cel de pe terenul liderei…

ACS SR Brașov : Albert Popa – David Tălmaciu, Eduard Rența, Gabi Marin, Cătălin Grigore (Raul Toader), Daniel Dumbravă, Daniel Răducan, Florin Stângă, Adrian Stoian (Nicolas Antone), Dragoș Sandu (Dragoș Popa), Horia Popa.

,,Sunt mulțumit de atitudinea jucătorilor, în ciuda unor greșeli pe care le-au făcut. Sunt mulți copii în echipă, care sunt dominați de emoții. Am fost aplaudați și cred că aceasta este cel mai frumos lucru, care le dă încredere tinerilor din echipa noastră și să își dorească să muncească pe zi ce trece tot mai mult. Pentru ei a fost important că nu am pierdut astăzi și că nu am primit gol, ceea ce îi poate motiva pentru meciurile viitoare”, a spus antrenorul jucător Florin Stângă.

În etapa viitoare, ACS SR Brașov va juca în deplasare, cu Flacăra Horezu.

Rezultatele etapei a 20-a din seria a 3-a :
Atletic Bradu – Flacăra Horezu   0-3, Flacăra Moreni – AFC Astra II 1-0, Viitorul Domneşti – Unirea Bascov 0-5, AFC Hermannstadt II – ACSO Filiaşi   0-0, Sporting Roşiori – U Craiova CS II 1-1, FC Pucioasa – FC Voluntari II 3-0, ACS SR Braşov – CSM Alexandria 0-0, FCU Craiova – Turris Oltul Turnu Măgurele 0-1.

Clasament: 1. Turris 47p.2. Horezu 41p, 3. FC U Craiova 38p, 4. Astra II 35p, 5. CSM Alexandria 33p. 6. ACS SR Braşov 33p, 7. ACSO Filiaşi 33p.

Tot sâmbătă, în seria a 5-a a Ligii a treia, AFC Hărman a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul cu Minaur Baia Mare, iar Cetate Râșnov s-a impus cu 4-1 în meciul cu MSE Tg. Mureș.