Fotbal, Liga a treia : ACS SR Brașov a pierdut la Severin,...

Fotbal, Liga a treia : ACS SR Brașov a pierdut la Severin, după ce s-a ținut bine prima repriză!

0 174

ACS SR Brașov a pierdut la Drobeta Turnu Severin, în fața echipei U Craiova, în etapa a doua a returului Ligii a treia, scor 0-3. Golurile victoriei oltenilor au fost marcate de Claudiu Bălan (54) și Raicea (71,80). Echipa Brașovului a focut o primă repriză bună, încheiată cu un rezultat de egalitate : 0-0, o contribuție importantă având-o și portarul Albert Popa, care a apărat un penalty, la șutul lui Bălan. la meciul de la Severin au fost și circa 50 de suporteri brașoveni. Aceștia au afișat și un mesaj:”Îndreptăm greșelile trecutului / Facem cinste orașului / Alături de copiii orașului”.

Următorul joc este sâmbăta viitoare, acasă, cu FC Voluntari II.

Rezultatele etapei a 17-a din seria a treia a Ligii a treia :
ACSO Filiaşi – FC Pucioasa   4-3, AFC Astra II – Sporting Roşiori    0-0,CSM Alexandria – Viitorul Domneşti 2-0, FC Voluntari II – Atletic Bradu 3-1, Unirea Bascov – U Craiova CS II 0-0, Flacăra Horezu – AFC Hermannstadt II 1-1, U Craiova – ACS SR Braşov 3-0. Turris Oltul Turnu Măgurele – Flacăra Moreni 5-1. Clasament: 1. Turris 40p, 2. U Craiova 34, 3. Horezu 34p, 4. ACS SR Brașov 30p.