Forex Brasov a terminat pe pozitia a patra in Liga II

0 261

Forex Brasov echipa pregatita de Gabi Stan a pierdut in deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), meciul din ultima etapa a Ligii secunde de fotbal, impotriva gruparii Chimia Brazi.

Jocul a fost unul destul de echilibrat, chiar daca a fost ultimul din campionat, ceea ce a demonstrat ca elevii pregatiti de Stan Gabriel au dorit sa presteze pana in ultimul minut un fotbal de calitate.
Golurile partidei au fost marcate de Streanga in minutul 8 si de M. Dan in minutul 48 din lovitura de la 11 m, in timp ce pentru brasoveni a reusit sa reduca din diferenta Ungureanu in minutul 54.

In urma acestei etape Forex Brasov a terminat pe locul patru al clasamentului seriei A a Ligii II, cu 56 de puncte fiind devansate de Delta Tulcea care a terminat pe prima pozitie cu 64 de puncte, urmata de Gloria Buzau cu 62 de puncte si de Petrolul Ploiesti cu 59 de puncte.