Forex Brasov a remizat in Turcia

0 255

Echipa de fotbal Forex Brasov care se afla in aceste zile intr-un cantonament in Turcia, au sustinut la finalul saptamanii trecute inca un meci amical, impotriva formatiei FC Ordabasi din Kazahstan.

Meciul impotriva kazacilor, s-a terminat la egalitate scor 1-1, ambele goluri fiind inscrise de romani. Pentru Forex a marcat in minutul 23 Simion, care a reusit un gol superb, cu un sut la vinclul portii adverse, pentru FC Ordabasi a reusit sa egaleze Cristea, tot un brasovean printr-un autogol.
Partida jucata impotriva formatiei de prima liga kazace, care ocupa locul 13, a scos la iveala oboseala „padurarilor”, care parca doresc sa faca prea multe lucruri intr-un interval de timp mult prea scurt.
In partida cu FC Ordabasi, antrenorul Adrian Harlab a aliniat urmatoarea formula de joc: Kajcsa – Seran, Apostol, Frasinescu – I. Popa, Bozesan, Onciu, Catana – Ungureanu, Carjan, Marton. Dupa pauza au intrat: Danalache – Frasinescu, Simion, Tudor – Cristea, Burlacu, Onciu, Balu – Nazare, Carjan, Avram.