Forex Brasov a castigat partida cu uzbecii de la FC Nassaf

0 256

Echipa de fotbal de liga secunda Forex Brasov, pregatita de tehnicianul Adrian Harlab, a invins cu scorul de 4-2 (2-0), formatia uzbeka FC Nassaf.

Este bine de remarcat faptul ca FC Nassaf, ocupa locul 5 in prima liga din Uzbekistan. Acesta a fost primul meci pe care „padurarii” l-au castigat in acest turneu de pregatire, dupa cele sase rezultate incheiate la egalitate. Pentru „alb-verzi” au reusit sa inscrie Coman de doua ori in minutele 10 si 70, Popa in minutul 38 si Manea in minutul 58.

La sfarsitul partidei Adrian Harlab, antrenorul brasovenilor s-a aratat multumit de evolutia jucatorilor, si este de parere ca toti jucatorii vor fi in varf de forma la ora inceperii campionatului. „Sunt multumit de prestatia jucatorilor mei. Ma bucura faptul ca jucatorul de baza din atacul nostru, Coman si-a revenit si marcheaza din nou. Cred ca pana la ora reinceperii campionatului toti jucatorii vor fi in forma maxima”, a afirmat tehnicianul „padurarilor”, Adrian Harlab.

Pentru Forex Brasov au evoluat urmatorii jucatori: Kajcsa (min. 65 Danalache)- Frasinescu (min. 80 Tudor), Seran (min. 83 Nazare), Onciu – Popa (min. 60 Vajda), Bozesan (min. 60 Avram), Beza (min. 60 Burlacu), Campean (min. 60 Cristea) – Manea (min. 70 Balu) – Coman (min. 75 Carjan), Ungureanu (min. 60 Marton).