Floretiștii brașoveni, printre medaliați, la Cupa „Aramis”

Floretiștii brașoveni, printre medaliați, la Cupa „Aramis”

0 85

La Sala de Scrimă „Ana Pascu” din București, a avut loc a IX-a ediție a Cupei „Aramis”la floretă. Evenimentul de tradiție, organizat de clubul sportiv de scrimă „Aramis” București, în colaborare cu Federația Română de Scrimă, a aliniat la start un număr impresionat de floretiști, 267!

La concurs au participat și sportivi de valoare din Ucraina și Bulgaria, competiția căpătând, astfel, valențe internaționale și bucurându-se de un nivel ridicat.

Cupa a reunit sportivi din categoriile U9, U11, U13, U15 și U17.

Corona Brașov a fost prezentă la start cu 26 de floretiști și a reușit să cucerească patru medalii de bronz prin sportivii:

Albert Man – U13 – loc 3

Maria Leonte – U13 – loc 3

Natalia Scafa – U15- loc 3

Enya Male  – U17- loc 3

Rezultatele complete ale sportivilor Coronei Brașov:

Masculin U9:

        Locul 12 Andrei Zaharia

        Locul 14 David Cojanu

        Locul 17 Andrei Popescu

Masculin U11:

Locul 16: Vlad Popa

Locul 17: Szilard Imecs

Locul 22: Ioan Popa

  Masculin U13

          Locul 3: Albert Man

          Locul 12: Matei Cojanu

          Locul 14: Codrin Olteanu

          Locul 15: Radu Andronic

          Locul 28: Andrei Gorghiu

  Masculin U15

          Locul 18: Albert Man

          Locul 20: Matei Cojanu

          Locul 29: Radu Andronic

          Locul 34: Stefan Achim

Feminin U9

          Locul 6: Anastasia Cristea

          Locul 11: Sara Amihăilesei

          Locul 13: Medeea Cristea

Feminin U11

          Locul 10: Anastasia Banea

          Locul 20: Eva Stoica

Feminin U13

          Locul 3: Maria Leonte

Locul 5: Natalia Scafa

Locul 9: Lavinia Bondrea

Locul 24: Olivia Zodila

Locul 38: Dorothea Poruțiu

Locul 41: Roxana Szocs

Feminin U15

          Locul 3: Natalia Scafa

          Locul 13: Anca Pușcașu

          Locul 14: Maria Leonte

Feminin U17

          Locul 3: Enya Male

          Locul 6: Alexandra Olaru

          Locul 7: Darra Cismaș

          Locul 11: Diana Pescăruș

          Locul 16: Sonia Tighinean

Sportivii sunt antrenați de Nona Cismaș, Dorin Moraru și Matei Piukovici.

D.D.

COMENTARII

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.