FC Rasnov a pierdut la scor pe teren propriu

0 126

Echipa Dinamo Bucuresti a invins, duminica cu scorul de 5-1 (3-0), pe FC Rasnov, intr-un meci de pregatire disputat pe terenul formatiei din Liga a IV-a.
Golurile dinamovistilor au fost marcate de Marius Niculae min. 2, min. 20, Claudiu Niculescu min. 8, Georgian Paun min. 54 ºi Cosmin Moti min. 84, in timp ce gazdele au inscris in minutul 81, din penalti.
In minutul 72, Andrei Cristea si un jucator al gazdelor au fost eliminati, dupa ce cei doi s-au injurat.
Antrenorul Cornel Talnar a inceput partida in urmatoarea formula de echipa: Matache – Molinero, D. Grigore, L. Goian, Craciun – Torje, A. Rus, Daminuta, Alexe – Cl. Niculescu, M. Niculae. In partea secunda au mai jucat: G. Curca, Scarlatache, Moti, Diabate, Paun, Pulhac, L. Ganea, An. Cristea si Toc.