FC Brasov s-a intors cu un punct de la Medias

0 224
FC Brasov a plecat cu gandul de a castiga macar un punct de la Medias, acolo unde au intalnit formatia Gaz Metan, si chiar au reusit, partida terminandu-se la egalitate scor 0-0. Din pacate punctul castigat la Medias s-ar fi putut transforma in puncte daca "stegarii" ar fi reusit sa marcheze macar un gol la numeroasele ocazii avute si mai ales ca a evoluat aproape o repriza in superioritate numerica dupa eliminarea lui V. Negru la intrarea criminala asupra lui Iulian Popa (min.47).
Nu insa doar datorita superioritatii numerice "stegarii" au fost net superiori, ci datorita jocului prestat, elevii lui Szabo reusind la Medias cel mai bun meci din acest retur, cu toate ca nu au inscris nici un gol.
Ratarile monumentale ale lui Buga si I. Popa din debutul partidei, ca si cele ale lui Viveiros si acelasi I. Popa din finalul primului mitan ne indreptateau sa speram la o victorie. Numai ca, din pacate, aceasta nu a venit, desi si in repriza secunda "galben-negrii" s-au aflat la conducerea meciului.
La finalul partidei, tehnicianul formatiei brasovene Adrian Szabo, a afirmat ca si-ar fi dorit mai mult insa este imbucarator : "Inaintea partidei ne multumeam cu un rezultat de egalitate, dupa desfasurarea partidei meritam victoria, insa lucrul imbucurator este jocul echipei care a fost unul foarte bun astazi".
La randul sau presedintele formatiei de sub Tampa, Constantin Zotta ca i-a placut felul in care a jucat echipa si ca gruparea brasoveana ar putea urca in clasament daca continua sa joace in acest fel.
"Mi-a placut modul in care s-a exprimat echipa. Am avut ocazii mari de a transa meciul in favoarea noastra si am fost net superiori adversarului. Putem urca in clasament si jocul prestat ma indreptateste sa sper la asta", Constantin Zotta, director general FC Brasov