FC Brasov s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Romaniei

0 229

FC Brasov echipa pregatita de tehnicianul Daniel Isaila, a reusit sa invinga la limita joi, cu scorul de 1-0 (1-0) echipa de Liga a III-a, Chimia Brazi, intr-un meci contand pentru 16-imile Cupei Romaniei, calificandu-se astfel in optimile de finala ale competitiei.
Singurul gol al partidei disputate la Brazi a fost marcat de Lamine Diarrassouba, in minutul 4.
Fazele urmatoare ale Cupei Romaniei se vor disputa dupa urmatorul program: optimile de finala – 27 octombrie 2010; sferturile de finala – 10 noiembrie 2010; semifinalele – 23 martie 2011 (turul) si 20 aprilie 2011 (returul); finala – 25 mai 2011.