FC Brasov la a saptelea meci fara infrangere

0 210

FC Brasov a invins pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), formatia Rapid Bucuresti, intr-un meci contand pentru etapa a XXIX-a a Ligii I de fotbal, prin golurile fmarcate de Mugurel Buga, in minutul 8, si Paul Batin, in minutul 90+1. Primul gol al brasovenilor a fost marcat de ex-rapidistul Mugurel Buga, care a primit o pasa in adancime de la Tatar, trecad foarte usor de Oros si a inscris cu un sut la coltul scurt. Cel de-al doilea gol a fost marcat tot de brasoveni in minutl 90+1 de Batin a majorat dupa ce a scapat singur si l-a driblat si pe Pecanha.ciuda problemelor financiare cu care se confrunta, giulestenii au un parcurs remarcabil in acest retur, avand sapte meciuri consecutive fara infrangere.

Echipele de start: FC Brasov: D. Mutu – Velayos, Oltean, Machado, Cr. Ionescu – Viveiros, Madeira, Mateiu, Tatar – Dias – Buga Rezerve: A. Marinescu, R. Barbu, S. Moraru, I. Popa, Batin, G. Paun, Danquah Rapid: Pecanha – I. Voicu, Oros, Mardare, N. Vasile – N. Grigore – M. Roman, Grigorie, Herea, E. Dica – Al. Ionita I Rezerve: Draghia, Ciolacu, Pancu, Al. Coman, Al. Ionita II, M. Stoica, C. Paun.