FC Brasov invinge la limita pe Concordia Chiajna

0 237

Echipa FC Brasov pregatita de tehnicianul Adrian Szabo, a reusit sa invinga pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (0-0) formatia Concordia Chianja, intr-un meci contand pentru etapa a XXI-a. Golurile invingatorilor au fost marcate de Buga in min. 59, Oltean min. 63 si Batin min. 86, in timp ce pentru oaspeti au reusit sa marcheze Belu min. 48 si Popovici ’90+2.

Ilfovenii au fost cei care au deschis scorul in minutul 48 prin Belu, insa de atunci nu au mai contat in atac. Brasovenii si-au revenit si au inscris de 3 ori prin Buga, care a jucat luni meciul cu numarul 300 în Liga 1.

Celelalte doua reusite au fost inscrise de Oltean si Batin.  Ultimul gol al meciului a fost marcat in prelungiri de Popovici.  Cu aceasta victorie FC Brasov a depasit Rapid si a trecut pe locul 8. Concordia ramane pe locul 10 cu 25 de puncte.

FC Brasov: Mutu – Vagner, Oltean, Machado, Cr. Ionescu – Mateiu, Bruno Madeira, Davide Dias (Tatar min. 60), Paun (Enceanu min. 79) – Buga (Ayhan min. 87), Batin. Antrenor: Adrian Szabo.

Concordia Chiajna: Cobrea – Belu, Leca, Fl. Ilie, Bucurica – S. Paraschiv (Purece min. 61) – Popovici, Ispir, Cosereanu (D. Stan min. 78), Zuluf (Serediuc min. 72) – Wellington. Antrenor: Ilie Stan.