FC Brasov facuta knock-out de CFR Cluj

0 201

FC Brasov grupare pregatita de Daniel Isaila, a pierdut la scor in deplasare, in fata CFR-ului, cu scorul de 4-0 (2-0), partida din etapa a X-a a Ligii I.
La FC Brasov a fost eliminat portarul Traian Marc, in minutul 34, ºi gazdele au ratat un penalty.
Golurile au fost marcate de Bastos in min. 18, Cadu min. 36 (penalty), Traore min. 49 si De Zerbi min. 73.
„Galben-negrii” nu au aratat mai nimic pe teren, reusind sa primeasca patru goluri, insa fara sa marcheze vreunul.
Dupa eliminarea goalkeeper-ului brasovean, raportul de forte a inclinat clar in favoarea gazdelor si incet dar sigur, clujenii au pus stapanire pe joc. Din pacate elevii lui Daniel Isaila, nu au reusit sa puna in pericol poarta CFR-ului decat o singura data in minutul 5, cand Valentin Badoi a executat excelent o lovitura libera, insa mingea a intalnit bara portii lui Nuno Claro. Au fost cam singurele momente ale echipei de sub Tampa, in care putea sa faca diferenta pe teren si pe tabela printr-un joc mai bun decat al gazdelor.
CFR Cluj: 1. Nuno Claro – 2. Tony, 20. Cadu (13. Piccolo min. 72), 15. Alcantara, 24. Rada – 7. E. Dica, 8. Kivuvu (10. De Zerbi min. 58), 18. Peralta, 19. Culio – 16. Bastos, 9. Traore (32. Bjelanovici min. 62). Antrenor: Sorin Cartu.

FC Brasov: 1. Marc – 14. Badoi (16. Viveiros min. 46), 15. Oros, 6. Majernik, 12. Cr. Ionescu – 20. Voicu, 10. Ilyes, 18. Cristescu, 7.Chipciu – 9. Hadnagy (13. Kajcsa min. 36), 22. Lamine (17. Dedu min. 57). Antrenor: Daniel Isaila