FC Brașov a susținut astăzi un joc școală

0 510

Antrenorii stegarilor au programat astăzi un joc școală, cu echipa de juniori a clubului brașovean. Pe teren au debutat trei dintre jucătorii veniți la FC Brașov, în…noua ,,eră” : portarul Iacob (foto), care revine la FC Brașov, Marin, de la Concordia Chiajna și Georgescu, de la Dinamo tineret. ,,Stegarii” s-au impus cu 4-0, prin golurile marcate de Rusu (penalty), Coman (2) şi Ene. Antrenorii Mihai Stere și Nelu Naghi au introdus pe teren două formule de echipă, astfel :

FC Braşov (prima repriză) : Iacob – Vagner, Istrofor, Marin, Vlad Munteanu – Livan (25 Roşu), Pană, Al. Coman, Andor – Alupoaie, Rusu.

FC Brașov (repriza a doua) : Iacob (Căucă) – Cerlincă (Gruea), Istrofor, Georgescu, Vagner (Negotei) – Buga, Roşu, Pană, Horia Popa – Ene, Matei. De remarcat că portarul Muru a apărat la echipa adversară a ,,stegarilor”, iar Poverlovici, Avram, Pamfile, Moraru nu au jucat în acest meci, fiind accidentați.