FC Brasov a smuls un punct pretios la Botosani

0 228

Echipa de fotbal FC Brasov, a reusit sa smulga un punct, in urma rezultatului de egalitate scor 1-1 (1-0), in partida jucata in deplasare, in fata formatiei FC Botosani, meci contand pentru etapa a XVIII-a a campionatului (prima a returului).

Golurile partidei au fost marcate de Andries in minutul 10 pentru gazde, in timp ce pentru „stegari” a reusit egalarea Otvosi in minutul 71. Chiar daca FC Brasov, echipa pregatita de Mihai Stoica nu a etalat unul dintre cele mai bune jocuri, iata ca norocul a fost de partea celor care au crezut mai mult in sansa lor. Obiectivul principal al formatiei inaintea partidei a fost acela de a veni cu cel putin un punct din aceasta deplasare ceea ce s-a si intamplat. „Ma bucur ca am reusit sa castigam un punct in deplasare. Sper ca jucatorii mei sa inteleaga ca a inceput campionatul si ca de acum incolo toate meciurile trebuie tratate cu maxima seriozitate”, a afirmat Mihai Stoica la sfarsitul partidei.