FC Brasov a pierdut doua puncte pretioase pe teren propriu

0 227

FC Brasov grupare pregatita de tehnicianul Daniel Isaila, a remizat scor 0-0, pe teren propriu, in fata formatiei Gaz Metan Medias.
Altfel spus mediesenii au reusit sa obtina un punct in deplasarea de la FC Brasov, in timp ce elevii lui Isaila, au reusit sa piarda doua. Chiar daca „stegarii” au dominat partida de la un capat la altul, din pacate nu au reusit sa concretizeze ocaziile avute.
Brasovenii au inceput in forta confruntarea cu Gaz Metan Medias, profitand de pofta de joc pe care Lamine Diarassouba si Chipciu au avut-o.
Prima sansa de gol a ratat-o varful african, care a reluat superb pe spate din 15 metri in minutul 17, insa Plesca s-a fortat si a scos din vinclu.
Portarul mediesenilor a facut din nou minuni in minutul 20, cand Chipciu a demonstrat din nou ca punctul sau forte este sutul de la distanta. Tanarul mijlocas al brasovenilor a tras superb de la 30 de metri, dar Plesca a scos de sub bara.
Mai precauti ca oricand, mediesenii si-au creat prima sansa de gol abia in minutul 50, cand Aganovici a trimis periculos cu capul, insa Marc a scos de langa bara.
Brasovenii au trecut imediat din nou la controlul jocului, iar Chipciu si Majernik au fost la un pas de gol in minutele 56 si 60.
Brasovenii au alergat in zadar catre victorie pe final de meci, deoarece oaspetii s-au aparat bine si au plecat cu un punct.