FC Brasov a invins pe Victoria Branesti

0 240

Echipa de fotbal FC Brasov pregatita de tehnicianul Daniel Isaila, a reusit sa castige cu scorul de 2-0 partida amicala sustinuta in compania formatiei Victoria Branesti, care s-a disputat pe Stadionul ICIM.
Golurile brasovenilor au fost marcate de Alexandru Chipciu in minutul 63 si Attila Hadnagy in minutul 83.
Dupa meci Daniel Isaila, le-a acordat jucatorilor o zi libera.
FC Brasov a trimis in prima repriza a folosit urmatoarea formula: Kajcsa (min. 40 Marc) – Badoi, Majernik, Martinovic, Cristi Ionescu – Viveiros, Mateiu, Cristescu, Williams – Lamine, Vali Badea.
In repriza secunda, au evoluat jucatorii: Marc (min. 80 Iacob) – Laurentiu Dumitru, Balasa, Majernik (min. 50 Oros, min. 80 Cretulescu), Dragan – Voicu, Mateiu (min. 75 Rusu), Martinovic (min. 60 Ilyes), Chipciu – Hadnagy, Dedu.