FC Brasov a castigat un punct la Bistrita

0 208

FC Brasov gruparea pregatita de Daniel Isaila, a remizat scor 0-0 in deplasare, in fata formatiei Gloria Bistrita, intr-un meci contand pentru etapa a VIII-a a Ligii I.
Bistritenii au fost cei care au condus ostilitatile in teren, avand in vedere ca au jucat in fata propriilor suporteri. Astfel Gloria a trecut prima data pe langa gol in minutul 4, cand germanul Szukala a trimis alaturi de poarta din sase metri cu o lovitura de cap.
Nici brasovenii nu s-au lasat mai prejos, si cinci minute mai tarziu, au fost foarte aproape de a deschide scorul, insa Hadnagy a ratat sutul din numai patru metri, dupa o centrare primita de pe partea dreapta. Bistrita a fost periculoasa tot prin fundasi, Frasinescu nimerind bara, in minutul 30, cu o lovitura de cap trimisa din sapte metri.
Cel mai dorit jucator al campionatului, Bruno Moraes a avut doua ocazii in startul partii secunde, prima data sutul sau a fost respins de goalkeeper-ul brasovean Minca, iar apoi, dintr-o pozitie incomoda, a trimis pe langa poarta goala. Egoismul lui Chipciu a costat Brasovul un gol, tanarul mijlocas alegand in minutul 59 sa suteze la poarta, desi Dedu se afla intr-o pozitie ideala pentru a marca. Reghecampf a trimis trei varfuri pe teren in finalul partidei, insa elevii sai nu au reusit sa marcheze si partida s-a incheiat 0-0.