FC Brasov a castigat meciul din ultima etapa a turului

0 307

FC Brasov a invins in deplasare cu scorul de 2-1 (1-0), formatia FCM Bacau, intr-un meci contand pentru ultima etapa a turului (a XVII-a), Ligii secunde de fotbal.

Meciul de la Bacau a fost unul cu peripetii datorita unei ceti dense care a acoperit stadionul din Bacau. Meciul a debutat cu o ora intarziere, fiind chiar la un pas de a fi amanat.
Elevii pregatiti de Gabi Stan, au reusit deschiderea scorului in minutul 44 prin Sandor, care profita de o respingere gresita a portarului gazdelor Taban. La cinsprezece minute de la reluarea jocului (min. 60), brigada de arbitrii a hotarat sa intrerupa partida din cauza cetii dense si a vizibilitatii foarte scazute. Dupa lungi tergiversari s-a luat decizia amanarii partidei pentru sambata dimineata, de la ora 11:00, de la scorul de 1-0 pentru oaspeti.
br>
Imediat dupa reluare, brasovenii au mai reusit inscrierea unui gol in minutul 64 prin V. Gheorghe din penalty.
Gazdele au reusit marcarea golului de onoare in minutul 92 prin Spiridon.