FC Brasov a castigat in fata propriilor suporteri

0 177

FC Brasov grupare pregatita de tehnicianul portughez Antonio Conceicao, a reusit sa isi adjudece mai clar decat o arata scorul, ultima partida disputata in fata propriilor suporteri in acest sezon, impunandu-se cu 3-2 in fata celor de la Pandurii Tg. Jiu.

Ilyes a deschis scorul din penalty in minutul 7, Cardoso a marit avantajul dupa pauza, Vranjes a transformat si el un penalty in minutul 63, iar Majernik a marcat pentru 3-1 in minutul 83, pentru ca Jaka Stromajer sa inchida tabela in prelungiri.

In urma acestui rezultat gruparea de sub Tampa, o urcat o pozitie in clasament ocupand in acest moment locul 12 cu 43 de puncte.