FC Barcelona a fost eliminata de FC Liverpool

0 249

Cel mai frumos meci din optimile de finala ale Ligii Campionilor s-a disputat pe stadionul Anfield Road, intre fomatiile Liverpool FC si FC Barcelona. Meciul s-a terminat cu victoria spaniolilor scor 1-0 (0-0), insa nu a fost de ajuns pentru a se califica in sferturile de finala ale competitiei, deoarece cormoranii si-au adjudecat meciul disputat pe Nou Camp cu scorul de 2-1. Unicul gol al partidei a fost marcat de Gudjhnsen in minutul 74, care a reusit sa marcheze in poarta englezilor dupa ce l-a driblat si pe goalkeeperul cormoranilor.

Iata rezultatele inregistrate in aceasta etapa a Ligii Campionilor:
Liverpool – Barcelona 0-1 a marcat Gudjohnsen min. 74
Lyon – AS Roma 0-2 au marcat Totti 22, Mancini 44
Valencia – Inter 0-0
Chelsea – FC Porto 2-1 au marcat Robben min. 48, Ballack min. 79 / Quaresma min. 15