Eveniment la Aula Universității Transilvania

Eveniment la Aula Universității Transilvania

0 59

Inspectoratul Școlar Județean Brașov organizează în data de 18 mai, ora 12:00, la Aula Universității Transilvania, un eveniment de bilanț și recunoștință pentru profesorii și elevii care au fost alături pe parcursul acestui an școlar la activitățile organizate în cadrul proiectelor județene „NU lăsa drogurile să trăiască în locul tău. TU decizi!” și „De vorbă cu tinerii”.

,,În cadrul evenimentului le vom mulțumi: – participanților și câștigătorilor de la Festivalul de Teatru „ECOU”; – participanților și câștigătorilor concursului Viața Merită Mai Mult: Stop Droguri, Start Speranță!; – profesorilor și elevilor voluntari care ne-au sprijinit în organizarea evenimentelor „Linia Roșie” din cadrul Campaniei Naționale „ROMÂNIA ANTIDROG”; – profesorilor și elevilor voluntari care ne-au sprijinit în organizarea evenimentului „Stai sigur pe Net!”, din cadrul  campaniei Radio România; Sunt așteptați reprezentanți ai instituțiilor publice, elevi, profesori și părinți, toți membrii comunității care doresc să participe la ceea ce ne dorim să fie un moment de bucurie pentru care am pregătit și câteva surprize’’, au precizat organizatorii.

D.D.

COMENTARII

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.