EURO 2016: Portugalia – Tara Galilor 2-0 si pana la urma –...

EURO 2016: Portugalia – Tara Galilor 2-0 si pana la urma – Ronaldo, omul meciului

0 365
Portugalia s-a calificat in finala Euro 2016, dupa ce a castigat cu 2-0 impotriva reprezentativei Tarii Galilor in prima semifinala a competitiei.
Portughezii le-au spulberat sperantele galezilor cu doua goluri in 3 minute. Ronaldo (50′) a deschis scorul, iar Nani a inchis tabela in minutul 53.
Lusitanii au obtinut a doua calificare din istorie in finala unui Campionat European, unde o vor infrunta pe castigatoarea partidei Germania vs Franta.

Golul inscris de Ronaldo in partida cu Tara Galilor Golul inscris de Ronaldo in partida cu Tara GalilorSemifinale:

Portugalia – Tara Galilor 2-0
Germania – Franta, 7 iulie, de la ora 22:00, „Stade Velodrome”