Doua puncte pierdute pe teren propriu de FC Brasov

0 245

FC Brasov grupare pregatita de Daniel Isaila, a terminat la egalitate partida disputata pe teren propriu cu Dinamo, scor 2-2, meci in care brasovenii au jucat in inferioritate numerica aproape o repriza dupa eliminarea lui Diarrassouba din minutul 52.
Chipciu a deschis scorul in prima repriza, Adrian Cristea a egalat din penalty in partea secunda, Catalin Dedu a marcat din nou pentru gazde, pentru ca N Doye sa stabileasca scorul final in minutul 88. Brasovenii au avut si doua bare, una prin Ilyes si cealalta prin Chipciu.
Eliminarea lui Diarrassouba din minutul 52 a lovit greu in tabara stegarilor, mai ales pentru ca atacantul incasase doua cartonase galbene in doar un minut, prima data pentru un fault la Torje si apoi pentru un hent intentionat foarte stupid. Insa acelasi senzational Chipciu a ridicat moralul brasovenilor dupa putin timp, chiar daca sutul atacantului a intalnit transversala. Tot Chipciu i-a dat mari emotii lui Curca in minutul 61, cand a scapat superb pe contraatac, insa a fost blocat de portarul dinamovist in marginea careului.