Doar un egal pentru Rapid

0 250

Rapid Bucuresti echipa pregatita de Razvan Lucescu, nu a reusit decat o remiza scor 1-1 (0-0), intr-un meci de pregatire disputat in Insulele Canare, 1-1 in compania vicecampioanei Norvegiei, Brann Bergen.

Dominata de o adversara mult mai bine pregatita fizic, giulestenii au evoluat modest, cu teama, exact la fel ca si in partidele din grupele Cupei UEFA sau in primele meciuri de verificare din 2007.
Cu toate acestea, Rapidul a deschis scorul in minutul 60 prin Ionut Mazilu dupa o faza creata de Ianis Zicu insa norvegienii au egalat 10 minute mai tarziu printr-unul dintre cei mai cunoscuti fotbalisti din lot, Olafur Bjarnason.

Razvan Lucescu a inceput partida in urmatoarea formula de joc: Danut Coman (Andrei Marinescu 46) – Marius Constantin, Vasile Maftei, Cristian Sapunaru (Ionut Rada 46) – Valentin Badoi (Costin Lazar 46), Emil Dica, Marius Maldarasanu (Nicolae Grigore 46), Ionut Stancu – Mugurel Buga, Ionel Ganea (Ionut Mazilu 46), Ianis Zicu (Viorel Moldovan 74).

Brann Bergen a inceput cu Hakon Opdal – Bjorn Dahl, Armann Bjornson, Olafur Bjarnason, Cato Guntveit (Helge Haugen 57) – Erik Huseklepp (Trond Ludvigsen 70), Ardian Gashi, Martin Andreasen, Petter Moen – Bengt Saeterness, Thorstein Helstad (Arnaud Monkam 57).