Dinamo s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei

0 110

Echipa Dinamo Bucuresti s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei – Timisoreana, dupa ce a invins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), formatia Petrolul Ploiesti, in sferturile de finala ale competitiei.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Danciulescu min. 14 si L. Ganea min. 56, in timp ce pentru oaspeti a inscris Borza, in minutul 48, din penalti.

1-0: Rus a patruns in partea stanga si a centrat, Marius Niculae a sutat in bara si Danciulescu pe faza a inscris din 4 metri.
1-1: Borza a transformat impecabil penaltiul acordat de Alexandru Deaconu dupa faultul comis de Moti asupra lui Negru.

2-1: Munteanu a executat repede o lovitura libera, mingea a ajuns la Danciulescu si acesta i-a pasat lui Liviu Ganea, care a inscris cu poarta goala de la 12 metri.