Dinamo invinsa pe propriul teren de Otelul Galati

0 198

Dupa ce Steaua a iesit sifonata din partida contra Otelului din etapa trecuta, iata ca a venit randul celeilalte contracandidate la titlul, Dinamo sa se recunoasca invinsa de moldoveni.
Dinamo a pierdut pe teren propriu, 2-1 (1-0), in fata primei clasate in Liga I, Otelul Galati, intr-o partida contand pentru etapa a X-a.
Golurile moldovenilor au fost marcate de Salageanu in min. 45 si Silviu Ilie min. 74. Pentru Dinamo a inscris Catalin Munteanu, in minutul 71.
Centralul Cristian Balaj a acordat penalti pentru Otelul Galati, in minutul 22, la un fault al lui Dolha la Antal, scapat pe contraatac pe partea dreapta. Penaltiul a fost executat tot de Antal, dar portarul dinamovist Emilian Dolha a aparat.