Dinamo in cadere libera

0 225

Dinamo Bucuresti a pierdut cu scorul de 0-1 (0-1), meciul disputat pe teren propriu impotriva formatiei Gloria Bistrita, intr-o partida contand pentru etapa a VI-a a Ligii I.
Partida din „Groapa”, a fost decisa practic in prima jumatate de repriza cand Dinamo a ramas in 10 jucatori inca din minutul 6, eliminat Pulhac pentru fault in postura de ultim aparator, si Hadzibulic a deschis scorul pentru Gloria in minutul 21 cu un sut plasat, fara sperante pentru Bogdan Lobont.
Au marcat: Hadzibulic min. 21. Cartonase galbene: Dumitra min. 22, Ragipovic min. 44, L. Turcu min. 58. Cartonase rosii: Pulhac min. 6.
Dinamo: Lobont – Blay, L. Goian, R. Stefan, Pulhac – Chiacu Izvoranu 11, Margaritescu, Ad. Cristea, Cat, Munteanu (Oprita min. 58) – Danciulescu, Cl. Niculescu (Fl. Bratu mn. 58). Antrenor: Mircea Rednic.

Gloria Bistrita: Tatarusanu – D. Matei, M. Popa, Soltuz (Abrudan min. 74), Sepsi – Caju, Coroian, Dumitra, L. Turcu – Ragipovic (Ad. Nalati min. 81), Hadzibulic (Tilinca 60). Antrenor: Ovidiu Ioan Sabau.