Dinamo – FC Brasov 0-2

0 287

Cainii rosii au pierdut titlul in Stefan cel Mare! Dinamo este blocata in drumul spre titlu de catre FC Brasov care, excelent pregatita de catre antrenosrul/selectioner a nationalei, a incheiat partida cu 0 – 2. „Cainii” si-au infuriat conducatorii si si-au atras furia si injuraturile spectatorilor care au intrat in conflict cu fortele de ordine.
Dinamo a pierdut practic titlul pe terenul lor in fata echipei Brasovului pregatite exemplar de selectionerul Razvan Lucescu pentru partida din Stefan cel Mare. Brasovenii au castigat meciul si le-au dat o lectie de fotbal dinamovistilor care nu au miscat in fata aparatorilor lui FC Brasov.

„Cainii” si-au infuriat conducatorii
Cu un sfert de ora inainte de finalul partidei, actionarii dinamovisti au parasit tribuna oficiala.
Maldarasanu si Roman au inscris golurile Brasovului, insa victoria a fost obtinuta de un joc colectiv marca Razvan Lucescu. In tabara „cainilor” nu a mers mai nimic, Rednic schimbandu-i la pauza pe Zicu si pe Malick cu Torje si Miranda. Cei doi au mai animat jocul pentru Dinamo la inceputul reprizei secunde, Danciulescu a ratat o ocazie incredibila, apoi a venit golul lui Roman care le-a turnat plumb in picioare dinamovistilor.
Dinamo ramane cu 65 de puncte cu o etapa inainte de final, in timp ce Unirea Urziceni, care a invins pe FC Timisoara (scor 2-1), a facut 69 de puncte si este 99% campioana Romaniei in sezonul 2008/2009.